Atölye

Atölye

19 Ocak 2018 0 Yazar: Ahşap Maker
 

Yıllardır hep hayallerim oldu, şuana kadar kafama koyduğum hayallerin peşinden pes etmeden koştum.

Planım dahilinde hayallerimi hep gerçekleştirdim. Belki eksik tarafları kalmıştır. Ancak bir şekilde tamam diyebildim.

İnsanın hayallerinin peşinden gitmesi güzel bir duygu. Mutluluk ise küçük hayallerin ucunda. Yat olsun, kat olsun değil. Bahçesi olsun iki domates dikip onları su vereyim, uzun uzun izlerim diyebilmek asıl hayal. Yani gerçek manada yapabilmek, başarabilmiş olmak gerekir. Pahalı hayallerde olmalı elbette, lakin dönüp baktığımda neleri başarmış, neleri icra etmişim görmek gerek.

84 doğumluyum ben, yani el emeği ile bir meslek sahibi olan mezunların sona doğru yaklaştığı neslin çocuğu. Günümüz de teknoloji daha yaygın olduğu için, meslekler artık daha fazla dallara ayrıldı. Bazı el işçilikleri teknoloji ile yapılır oldu, bazıları ise yaşama yenik düştü. Bazı meslekler halen mücadelesini sürdürüyor. Bazı meslekler ise yeniden hayat bulabiliyor.

Bütün bunlara rağmen, el işçiliği ile yapılan eşyaları çok seviyorum. Maneviyatı zengin olsun. Bir emek olsun, sevgiyle işlensin.

Ahşap atölyesini kurmadan önce evimde ihtiyacım olan bir eşyayı kendim yaparım düşüncesi vardı ve konu ahşap atölyesine kadar geldi.

Şimdi ise evimdeki eşyaları, tane tane yapma kararı aldım. 2017 başından bu yana planlar yapıp notlar alıyorum.

Ayrıca metal işleri mezunu olduğum için, ahşap metal ve teknolojiyi birleştirmek istiyorum.

Yaptığım işleri burada paylaşacağım, çalışmalar esnasında yine yaptığım araştırmaları, kısa notları sizlerle paylaşacağım.

Sormak istedikleriniz olursa benimle iletişime geçebilirsiniz.

Selamlar.

Recep Güler